Firma IdeaLAN działa na polskim rynku telekomunikacyjnym nieprzerwanie od 2003 roku.

Przez lata wypracowaliśmy rozwiązania, które zaowocowały jedną z najlepszych ofert kompleksowych usług internetowych i teleinformatycznych dla osób indywidualnych oraz przedsiębiorstw. Dzięki wysokiej jakości funkcjonowania sieci, bezpiecznej transmisji danych oraz wprowadzaniu nowych rozwiązań technologicznych, pozyskaliśmy zaufanie wielu zadowolonych klientów. Znajdujące się na stabilnej platformie zróżnicowane pakiety, pozwolą każdemu, wybrać ofertę odpowiednią do swoich oczekiwań.

Do dyspozycji Klientów oddajemy nasze umiejętności, możliwości techniczne, wiedzę i znajomość najnowszych trendów rynkowych, dzięki którym dostęp do informacji jest szybki, łatwy i niezawodny.

Obecnie z naszych usług korzystają klienci z ponad 60-ciu miejscowości na terenie powiatu sokólskiego oraz augustowskiego.

Działania naszej firmy zostały docenione i wyróżnione poprzez przyznanie Tytułu SUPERFIRMY 2015 w rankingu gazety Współczesnej.

Superfirmy Idealan„Superfirmy 2015” to szósta edycja konkursu, który ma na celu wyróżnienie najlepszych firm w poszczególnych powiatach województwa podlaskiego, kierujących się zasadami biznesu odpowiedzialnego społecznie.

Społeczna odpowiedzialność biznesu oznacza, że podczas swojej działalności przedsiębiorstwa nie tylko spełniają wymogi przewidziane prawem, ale także dbają "ponadnormatywnie" o środowisko, konsumentów, pracowników czy rozwój społeczności lokalnej.

Jest to jedyny w Polsce ranking dla spółek odpowiedzialnych społecznie, prowadzony na poziomie województwa. Do tej pory nagrodzonych zostało kilkadziesiąt przedsiębiorstw – mikro, małych, średnich i dużych – ze wszystkich powiatów naszego regionu.

Pracodawcom, uzyskującym najwyższe wyniki punktowe w poszczególnych powiatach, przyznane zostają honorowe tytuły Laureata Konkursu „Superfima 2015”.

Od początku działalności, czyli od ponad 11 lat, staramy się wspierać lokalne instytucje użytku publicznego, organizacje i kluby sportowe. Wielokrotnie byliśmy fundatorem nagród dla dzieci, biorących udział w zawodach sportowych i innych konkursach lokalnych. Wzięliśmy czynny udział w akcji charytatywnej "Gramy dla Kai", mieszkanki Sokółki walczącej z nowotworem złośliwym pnia mózgu, poprzez zbiórkę pieniędzy i przekazanie usług naszej firmy na licytacje. Wspomagamy mieszkańców powiatu sokólskiego w aktywizacji zawodowej, poprzez tworzenie nowych miejsc pracy dla osób bezrobotnych - utworzyliśmy co najmniej 10 nowych stanowisk pracy oraz 4 miejsca do odbycia stażu oferując dalsze zatrudnienie.

W 2015 roku uruchomimy dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej sieć światłowodową, umożliwiającą dostęp do szybkiego i niezawodnego Internetu na terenie Gmin: Sokółka, Sidra, Nowy Dwór, Kuźnica, Lipsk oraz miejscowości Szudziałowo i Krynki.  Mieszkańcy naszego powiatu będą mieli możliwość korzystania z usług w najnowocześniejszej technologii, co znacznie poprawi ich jakość. Tytuł, który otrzymaliśmy jest wyróżnieniem potwierdzającym, że nasze działania zostały docenione. Mobilizuje nas  do dalszego rozwoju oraz ulepszania jakości świadczonych przez naszą firmę usług.


100 % Polski Kapitał


Decyzją Kapituły Polskiego Kapitału z dnia 04.12.2017 r. zostaliśmy docenieni oraz dodani do grona firm z Polskim Kapitałem.


Potwierdza to, że:

- Tworzymy lokalne miejsca pracy

- Odprowadzamy podatki w Polsce

- Wspieramy polską gospodarkę

- Prowadzimy działalność na terenie kraju

Wybierając nasze usługi wspieracie lokalna firmę, która rozwija lokalny rynek tworząc miejsca pracy.